Fumigacja

SAMSUNG CAMERA PICTURES

FUMIGACJA ( późn. łac. fumigatio – dymienie z łac. fumigatus od fumigare – dymić, kadzić) – zwalczanie szkodników (np. owadów i gryzoni) za pomocą substancji chemicznych w formie dymu, pary lub gazu. Substancje te zwane są fumigantami.
FUMIGACJA to zabiegi związane ze zwalczaniem szkodników w obiektach i produktach metodą gazową z wykorzystaniem do tego celu wysokiej toksyczności preparatów w formie gazu. Tego rodzaju zabiegi charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością i szybkim efektem działania. Preparat posiada wspaniałe właściwości przenikania przez fumigowany towar, a co za tym idzie dużą skuteczność zwalczania szkodników.
Równie skutecznymi fumigantami są FOSFOROWODORY, których działanie jest zbliżone do działania bromku metylu. Atrakcyjne są formy jakich fosforowodory występują (granulaty, pigułki, tabletki, tablice, pasy i inne). Zastosowanie właśnie tych fumigantów jest uzasadnione tam gdzie inne preparaty zawiodły i są zbyt słabe. Zwalczanie szkodników z wykorzystaniem tych preparatów przynosi prawie 100% skuteczność zabiegów.
Zachęcamy Państwa do wypróbowania tej metody w Waszej firmie a przekonacie się Państwo, że nie istnieje skuteczniejsza i szybsza metoda w walce ze szkodnikami żywności.

Zwalczanie szkodników (np. owadów i gryzoni) za pomocą substancji chemicznych w formie dymu, pary lub gazu. Substancje te zwane są fumigantami. Do niedawna powszechnie stosowanym fumigatorem był Bromek metylu, który obecnie jest zabroniony przez Unię Europejską. Główną zaletą fumigacji jest wysoka skuteczność w zwalczaniu szkodników drewna oraz neutralność procesu dla odkażanego materiału.

Chcesz wiedzieć wiecej? Zamówić usługę?
Wypełnij formularz kontaktowy

Lub zadzwoń!
602 346 699
Firma Robex oferuje: Deratyzacja Bydgoszcz, Dezynsekcja Bydgoszcz, tępienie gryzoni Bydgoszcz, zabezpieczenie przed ptakami Bydgoszcz, zwalczanie karaluchów Bydgoszcz, zwalczanie os Bydgoszcz, zwalczanie robactwa Bydgoszcz.