Dezynsekcja

SAMSUNG CAMERA PICTURESDezynsekcja – tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych stawonogów jak muchy, komary, pchły, wszy i karaluchy), ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych. W szerszym znaczeniu niszczenie stawonogów w ogóle.

Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) i biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych).

W przedsiębiorstwach branży spożywczej, przetwórczej oraz podczas składowania towarów konsumpcyjnych, odgrywają bardzo ważną rolę. W większości przypadków są to działania, które maja wyniszczyć znajdujące się w obiekcie szkodniki. Jednak coraz częściej DEZYNSEKCJA przeprowadzana jest przez Państwa na zasadach działań profilaktyczno-zapobiegawczych. Takie postępowanie pozwala przeciwdziałać powstawaniu nowych ognisk bytowania owadów i co za tym idzie minimalizowania kosztów ich zwalczania. Dezynsekcja jest ważnym rozdziałem we wdrażaniu systemów HACCP i ISO w przedsiębiorstwie.

Audytorzy szczególną uwagę zwracają na możliwość pojawienia się owadów zarówno biegających jak i latających. Istnieje kilka możliwości przeprowadzenia takich zabiegów w zależności od specyfiki działalności dezynfekowanego zakładu. Oczywiście jest, że w przypadku zakładów produkcyjnych o profilu spożywczym (mięsnym, piekarniczo-cukierniczym, gastronomicznym) sposób dokonania dezynsekcji będzie zgoła inny niż w przypadku zakładów produkujących tkaniny czy też elementy budowlane. Do zabiegów o szczególnej uwadze należą placówki żywienia zbiorowego , szkoły, przedszkola i inne, gdzie występuje duże ryzyko efektów ubocznych przeprowadzonej usługi. Nasza firma posiada jednak wieloletnie doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. Posiadamy w swoich magazynach preparaty o bardzo różnym spektrum działania, które w sposób profesjonalny dopasujemy do warunków istniejących w Państwa firmie. Do naszych klientów zaliczamy firmy o bardzo różnej specyfice działalności takiej jak: hotele, restauracje, piekarnie, cukiernie, młyny wytwórnie pasz, wód ale i wiele innych.

Każda z tych firm i instytucji pragnie zaistnieć jak najlepiej w jednoczącej się Europie ze swoimi produktami i usługami. Pomagamy im służąc radą, pomysłem i dobrą profesjonalną usługą.

Działania naszej firmy mają za zadanie zapewnienie jak najlepszej jakości zdrowotnej żywności (produktu), poprzez eliminację wszelkiego rodzaju szkodników.

Chcesz wiedzieć wiecej? Zamówić usługę?
Wypełnij formularz kontaktowy

Lub zadzwoń!
602 346 699
Firma Robex oferuje: Deratyzacja Bydgoszcz, Dezynsekcja Bydgoszcz, tępienie gryzoni Bydgoszcz, zabezpieczenie przed ptakami Bydgoszcz, zwalczanie karaluchów Bydgoszcz, zwalczanie os Bydgoszcz, zwalczanie robactwa Bydgoszcz.